Last Update: Wednesday January 11, 2012

    بازگشت به صفحه ی اصلی   

 

نگاه

 

کتاب : تغییر جنسیت از منظر فقه و حقوق - ابراهیم آبی

ای گل بر اشک خونینم بخند: نقدی جدید برفیلم شرایط - ابراهیم آبی

   

کتاب تغییر جنسیت از منظر فقه و حقوق به قلم آقای دکتر *محمد مهدی کریمی نیا*، جامع ترین کتاب فارسی در زمینه تغییر جنسیت است و میتواند به عنوان یک مرجع در بسیاری از جوامع مذهبی با گرایش اسلامی همانند عراق، بحرین، لبنان، پاکستان و کویت مورد توجه قرار گیرد. اما بایستی توجه داشت که این عمل برای جوامع اسلامی اهل سنت قابل قبول نبوده و آنرا دست بردن در

 

چند هفته ای است که در یکی از سینماهای سوئد، فیلم *شرایط* ساخته خانم *مریم کشاورز* بر روی پرده و در حال اکران میباشد و فرصتی دست داد تا به اتفاق چند نفر از دوستان ایرانی و افغانی که همگی غیر دگرباش بودند و با اصرار و تشویقهای من برای دیدن فیلم علاقه نشان داده بودند، به تماشای این فیلم برویم.

   

زندگی ساویز شفائی - س. شفاوئی

ویرجینیا ولف - ابراهیم آبی

برای شما همجنسگرایان - فریناز

ده سوال حداقلی که *اعلامیه حقوق بشر* از هر فردی خواهد پرسید - ابراهیم آبی

ساويز در 30 آگوست 1950، در اوج جنبش ملی در ايران و در زمان محمد مصدق كه ملی شدن صنعت نفت ايران يك آرزوی ملی بود؛ و در يك خانواده ی سياسی به دنيا آمد. اگرچه هنگامی كه كودتا دولت مصدق را سرنگون ساخت، رژيم شاه با اختيارت هرچه تمام تر روی كار آمد، اما او در محيطی سياسی و ادبی رشد كرد. سياست در آن زمان امری غير قابل اجتناب بود.  

خانم "ویرجینیا ولف" رمان و مقاله نویس، ناشر، منتقد و فمینیست مشهور و متولد بیست و پنج ژوئن سال هزار و سیصد و هشتاد و دو در شهر لندن انگلیس است و سه عدد از مشهورترین کتابهای وی عبارتند از "خانم دالووی" در سال هزار و نهصد و بیست و پنج، "به سوی فانوس دریایی" در سال بیست و هفت و "اتاقی از آن خود" در سال بیست و پنج که در همین کتاب

اسم من فریناز هست شاید اسم من را شنیده باشید شاید هم خیر. من فقط 13 سال سن دارم اما بیشتر از سنم می فهمم شاید خنده دار باشه اما من در بعضی از شرایط از یک ادم 20 ساله هم بیشتر می فهمم. من فقط دختری ام که از دوران بچه گی اش در بین همجنس گراها بزرگ شده است و با آنها راحت تر از استریت ها هست.

 

 

در تمام دنیا، بسیاری از مردم ماه میلادی دسامبر را به عنوان ماه حقوق بشر می شناسند و همه مدافعین و فعالان حقوقی، فرهنگی و اجتماعی برای آن ارزش و بهایی فراوان قائل هستند. چراکه در روز 10 این ماه واقعه ای بسیار مهم در تاریخ حقوق بشر جهان به ثبت رسیده است. واقعه ای که حمایت نمودن از حقوق تمامی انسانها را جنبه ای جهانی و عام بخشیده است.

مطالب ندا را همراه با اسم و آدرس ندا بازچاپ کنید.